Edukacija poslodavaca i predstavnika radnika o korisnosti i isplativosti intervencija usmjerenih na sprječavanje stresa i psihosocijalnih rizika na radnom mjestu te o zakonu i zakonskim odredbama vezanim za zaštitu od stresa na radnom mjestu i zaštiti dostojanstva radnika.
U sklopu programa „Unaprjeđenje mentalnog zdravlja vulnerabilnih skupina – faza 2“, 20 . veljače 2025. održano je prvo od šest predavanja o korisnosti i isplativosti intervencija usmjerenih na sprječavanje stresa i psihosocijalnih rizika na radnom mjestu te o zakonu i zakonskim odredbama vezanim za zaštitu od stresa na radnom mjestu i zaštiti dostojanstva radnika. Prvo predavanje održano je za poslodavce i predstavnike radnika u odgojno obrazovnom sektoru s područja cijele Republike Hrvatske.

Edukacija je bila podijeljena u dva dijela. Prvi dio edukacije obuhvatio je pravni okvir zaštite radnika, uključujući Zakon o radu, Zakon o zaštiti na radu, Zakon o suzbijanju diskriminacije i druge relevantne propise. Sudionici su se kroz praktične primjere i sudsku praksu upoznali s pravima i mehanizmima zaštite te dobili smjernice za postupanje u slučaju ugrožavanja dostojanstva radnika, a edukaciju je održala Suzana Blanuša, mag.iur., pravna savjetnica u Udruzi za pomoć i edukaciju žrtava mobbinga.

Drugi dio edukacije s temom „Stres na radu, nasilje na radnom mjestu, bullying, mobbing i psihičko zdravlje u sustavu odgoja i obrazovanja“ održala je prim.mr.sc. Elvira Koić,dr.med., spec.psihjatrije.
Cilj edukacije bio je podizanje svijesti o psihosocijalnim rizicima s kojima se susreću djelatnici u obrazovnom sektoru te o zakonskim mehanizmima zaštite dostojanstva radnika
Ovo je prvo od predviđenih šest predavanja namijenjenih poslodavcima i predstavnicima radnika iz različitih sektora,a okupila je 65 sudionika i sudionica. Ovim se edukacijama osigurava šira primjena znanja i boljih praksi za zaštitu mentalnog zdravlja na radnom mjestu.